Przejdź do treści

Blog

Aplikacja mLUMEN – testy i recenzja (wpis sponsorowany)

Ten artykuł powstał w ramach współpracy z Biblioteką Narodową. Po przetestowaniu aplikacji mLUMEN, o której pisałam w ostatnim poście, dziś chciałabym podzielić się moimi spostrzeżeniami na jej temat. Na pierwszy rzut oka Dostępna pod adresem mlumen.bn.org.pl aplikacja przeznaczona jest przede wszystkim na urządzenia mobilne, ale… Czytaj dalej »Aplikacja mLUMEN – testy i recenzja (wpis sponsorowany)

Aplikacja mLUMEN – połączenie biblioteki i wyszukiwarki internetowej (wpis sponsorowany)

Ten artykuł powstał w ramach współpracy z Biblioteką Narodową. Dziś mam dla Was krótki wpis nie do końca związany z programowaniem, ale też nie tak bardzo od niego odbiegający ?. Już 22 października 2022 roku “zadebiutuje” nowa aplikacja Biblioteki Narodowej – mLUMEN (dostępna pod adresem… Czytaj dalej »Aplikacja mLUMEN – połączenie biblioteki i wyszukiwarki internetowej (wpis sponsorowany)

Czym jest NLP?

Natural Language Processing, czyli przetwarzanie języka naturalnego to jedno z ciekawszych zagadnień uczenia maszynowego. Odpowiednia analiza i nieustannie uczące się algorytmy pozwalają na wydobycie z tekstu wielu ciekawych informacji, takich jak np. tematyka czy nacechowanie emocjonalne.